Chřipka přichází, braňte se!

Všichni dobře víme, že s příchodem chladnějšího počasí začíná námi nemilovaná chřipková sezóna. Na ulici, v obchodech a v MHD potkáváme lidi, kteří žmoulají v rukách posmrkané kapesníky, vypadají unaveně, smrkají, kýchají a kašlou. Pokud nechceme rozšířit řady nemocných, měli bychom se chránit. Jak ale chřipce či nachlazení předejít?
Ve zdravém těle zdravý duch
Pohyb na čerstvém vzduchu je základním kamenem pro naše zdraví. I když už nám jde venku pára od pusy a počasí není zrovna příjemné, venkovním aktivitám bychom se rozhodně neměli vyhýbat. Obecně platí, že každodenní pohyb na čerstvém vzduchu dokáže s naším těle doslova divy. Obyčejná 20minutová procházka dokáže podle odborníků snížit riziko nákazy chřipkovým onemocněním až o 40 %.
Vrstvit, vrstvit, vrstvit!
V zimě se nám chlad snadno dostane pod kůži, proto nesmíme zapomínat na dostatečně teplé oblečení. Teple bychom se měli oblékat doslova od hlavy až k patě. Nezapomínejme na pokrývku hlavy, zahalený krk a dostatečně teplý svrchník. Pokud se mezi námi najdou jedinci, kteří jsou náchylnější na prochladnutí, ideální volbou je pro ně funkční prádlo např. od značky Craft. Funkční triko Pro Wool Extreme X díky exkluzivnímu materiálu zajistí efektivní odvod potu a maximální tepelný komfort jak při běžném nošení, tak při sportu.
Stravou ku zdraví
Svou imunitu posílíme, pokud bude v naší stravě dostatek vitaminů jako je vitamin C a B, minerálů jako je zinek nebo selen i vlákniny, která je obsažena například v luštěninách. Proto je velmi důležité tyto vitaminy a minerály zařazovat do svého jídelníčku častěji. Zejména na luštěniny se často zapomíná. Nejsou bohaté jen na vlákninu a bílkoviny, ale mají také hřejivé účinky. Proč si nedopřát skvělou zeleninovou polévku s pohankou od značky Menu Gold? Zahřeje a také zachutná. A jaké další potraviny je třeba do svých jídelníčků zařazovat častěji? Je to bylinka třapatka nachová známá také jako echinacea. Tu nalezneme v různých produktech jako extrakt, například v bylinných elixírech a horkých nápojích od značky Vitar. Dále pak to jsou hlíva ústřičná, jitrocel, černý bez, lipový květ, zázvor, med, šípek, křen, rakytník, kysané zelí a zakysané mléčné výrobky. Velmi dobrý je také česnek a cibule, které fungují jako přírodní antibiotikum. Pokud si nejsme jisti, zda tělu dodáváme potřebné množství vitaminů, můžeme cíleně zařadit potravinové doplňky na podporu imunity. Značka Vitar a Maxi Vita nabízí širokou škálu kvalitních doplňků stravy, zaměřených na potřeby nás všech. Vybrat si můžeme z bylinných elixírů, šumivých tablet z řady Exclusive, tobolek s dostatečným množství účinných látek, dětských vitaminů aj.
Dbejte na hygienu a myjte si ruce
Každý z nás ví, že hygiena je základ. Bohužel málokdo si uvědomuje fakt, že správné dodržování hygienických návyků slouží i jako prevence proti obyčejnému nachlazení. Pravidelně si myjte ruce, používejte antibakteriální gely a smrkejte zásadně do jednorázových papírových kapesníčků, které je třeba hned po použití vyhodit.
Dopřejte si odpočinek a relax
Zapomínat bychom neměli na dostačující spánek a odpočinek, aby se naše tělo zregenerovalo. Ideálním způsobem, jak si odpočinout a „vypnout mozek“ je četba kvalitní literatury doprovázena pitím horkého čaje Tipson Ashwagandha, který nejen zahřeje, ale také podpoří imunitu. Pokud si na četbu nenajdete svou chvilku, můžete si dopřát horkou vanu či sprchu. Nejen že si prohřejete tělo, ale díky různým voňavým sprchovým gelům, olejům nebo solím si přijde na svůj požitek i čich. Dopřejte si svou malou lázeňskou aromaterapii pomocí sprchových krémů a gelů od značky Dicora či fenjal.

Autor: J. Nicholas Drozd
Foto: archiv firem